Motoryzacja

Jaki samochód dla kobiety – na co zwracamy uwagę wybierając damskie auta?

Jaki samochód dla kobiety – na co zwracamy uwagę wybierając damskie auta?

Przez wiele lat pytani o damskie auta mogliśmy usłyszeć odpowiedzi, które w swoim założeniu miały być z pewnością zabawne, w rzeczywistości jednak były żartami z brodą, których trudno było słuchać. Czy można mówić inaczej o przekonaniu, że idealnym samochodem dla kobiety będzie dowolny wóz pod warunkiem, że będzie różowy? Na szczęście, dziś damskie samochody są przedmiotem znacznie poważniejszych analiz.

Jaki samochód dla kobiety – kryteria wyboru

Już na wstępie wypada podkreślić, że idealny kobiecy samochód zwyczajnie nie istnieje. Potencjalne właścicielki aut różnią się między sobą, różnią się więc również ich oczekiwania względem samochodów. Nie oznacza to jednak, że nie można wskazać tych zagadnień, które z kobiecej perspektywy wydają się szczególnie interesujące. Tak jest choćby w przypadku wielkości.
Przekonanie o tym, że im mniejsze jest auto, tym większe budzi zainteresowanie wśród kobiet ma swoje źródło w obserwacji stanu faktycznego. Kobiety kochają tak zwane miejskie samochody, co wynika przede wszystkim z tego, że to po mieście poruszają się najczęściej. Samochody miejskie są zwrotne i na tyle szybkie, że poradzą sobie dziś także na dłuższej trasie. Także niezawodność charakteryzująca mały samochód dla kobiety jest ważnym kryterium w momencie poszukiwania najbardziej atrakcyjnego rozwiązania. Dziś nie trzeba już zagłębiać się w kolejne tomy poradników dla mechaników, aby pokonywać trasy nawet w wymagających warunkach, nic więc dziwnego, że kobiety unikają modeli uważanych za awaryjne.

Najpopularniejsze kobiece samochody miejskie

Trudno utrzymywać, że lista samochodów miejskich wybieranych przez kobiety nie będzie się zmieniać przez lata. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że przynajmniej kilka modeli ma na niej zagwarantowaną wysoką pozycję. Tak jest choćby w przypadku Opla Corsy, którego mała awaryjność idzie w parze z przestronnym wnętrzem. Opel słynie też ze stosunkowo taniej eksploatacji, co musi przypaść do gustu kobietom, które pokonują wprawdzie krótkie trasy, ale z pewnością robią to regularnie. Na tej samej liście wysoką pozycję ma zapewnioną także Toyota Yaris. To kompaktowe auto również cieszy się opinią bezawaryjnego, a ponieważ jest też wytrzymałe, może służyć przez wiele lat. Panie chętnie wsiadają też do atrakcyjnego Forda Fiesty oraz do Fiata 500, choć ten ostatni często jest opisywany jako pojazd dla kobiet o mocnych nerwach, bo bywa awaryjny.

Idealny kobiecy samochód rodzinny

Kobiety chętnie wybierają nie tylko klasyczne auta miejskie, ale i samochody rodzinne – o sporym wnętrzu i dużym bagażniku. Oba te wymogi spełnia Volkswagen Golf – model cieszący się popularnością także dlatego, że nie stanowi tajemnicy dla żadnego mechanika. Plusem niemieckiego samochodu jest także stosunkowo tania eksploatacja oraz funkcjonalność, bo auto zdumiewająco dobrze radzi sobie nie tylko w mieście, ale i na znacznie bardziej wymagających trasach. Alternatywą dla niego, nad którą warto się zastanowić, może być także Ford Focus znany z tego, że dobrze się prowadzi, odznacza się przestronnym wnętrzem, a do tego niewiele pali. Focus kojarzy się z dłuższymi trasami, jest jednak niezawodny także w centrum miasta.

Udostępnij