Motoryzacja

Jakie dodatki do motocykla warto kupić?

Jakie dodatki do motocykla warto kupić?

Jazda motocyklem jest dla wielu osób pasją i stylem życia. Wiele osób uwielbia spędzać tak wolny czas w okresie letnim. Można zwiedzić cały kraj, a także i dalsze zakątki świata. Jakie dodatki do motocykla warto kupić i gdzie je znaleźć? Kiedy jest najlepszy czas na robienie zakupów?

Kupno dodatków do motocykla poza sezonem

Jesienią wielu fanów motocykli skupia się na kupnie dodatków i akcesoriów do motoru. W tym okresie sprzedawcy oferują zniżki i rabaty i można sporo zaoszczędzić. Ogólnie rzecz biorąc, zakłada się, że w tym okresie oszczędności wynoszą około 25 procent. Czasami nawet znacznie więcej, ponieważ duże firmy muszą koniecznie opróżnić swoje półki przed rozpoczęciem nowego sezonu. Nie tylko dodatki do motocykla są tańsze. Sam motocykl też można niejednokrotnie kupić w znacznie korzystniejszej cenie.

Lampa do motocykla – jak wybrać?

Wielu motocyklistów modyfikuje swoje dwa kółka i dokupuje różnego rodzaju gadżety. Jednym z nich są reflektory, które pełnią funkcję nie tylko ozdobną, ale i praktyczną. Do wyboru są lampy przednie i tylne. Można wybrać reflektory oryginalne dedykowane do konkretnego modelu motocykla lub uniwersalne. Ciekawym rozwiązaniem są lampy Led. Na pewno wybierając reflektory do motoru, należy zwrócić uwagę na ich prawidłowy montaż. Należy też pamiętać, że lampy muszą posiadać homologację i być dopuszczone do ruchu.

Radio do motocykla

Podczas jazdy motocyklem nierzadko przydaje się radio. Warto zatem dokupić sobie taki sprzęt, aby podróżowanie stało się przyjemniejsze. Można kupić radio, które montuje się na kierownicy lub w innej części motocykla. Dostępne są modele z odtwarzaczem Mp3, z wejściem na USB i karty pamięci. Wiele osób wybiera też głośniki bluetooth, które również świetnie nadają się do jazdy na motorze. Niektóre z nich mają wgraną aplikację Android, dzięki czemu można również korzystać z Internetu.

Przydatne dodatki do motocykla

Podczas dłuższej podróży motocyklem przyda się też torba na tylne siedzenie. Można do niej zapakować nieco rzeczy. Dla kierującego z pewnością doskonałym uzupełnieniem stroju będzie nerka, w której będzie można pod ręką mieć dokumenty, telefon i inne drobne niezbędne przedmioty. Fani dwóch kółek lubią kupować nie tylko dodatki do motocykla, ale też gadżety związane z motorami. Wśród popularnych tego typu przedmiotów można znaleźć zestawy narzędzi w pięknym pudełku z nadrukiem motocykla. Oczywiście kubki i zestawy alkoholi w kanistrze również dobrze się sprzedają.

Ubranie na motocykl

Oprócz dodatków do motocykla przyda się też profesjonalny strój na motor. Nie może zabraknąć kasku, który jest obowiązkowy podczas podróży. Warto także mieć spodnie i kurtkę motocyklową. Oprócz tego przydadzą się też buty, w których będzie można przemierzać kilometry dróg na dwóch kółkach. Ubrania na motocykl można kupić w specjalnych sklepach, które zajmują się sprzedażą ubrań dla motocyklistów. Wybierając tego typu strój, z pewnością będzie można bezpiecznie i wygodnie podróżować w każdych warunkach atmosferycznych.

Udostępnij