Motoryzacja

Jak dbać o samochód, aby był czysty z zewnątrz i wewnątrz?

Jak dbać o samochód, aby był czysty z zewnątrz i wewnątrz?

Podczas podróżowania samochodem brudzi się nie tylko zewnętrzna część auta, ale i wnętrze. Szczególnie w okresie zimowym ciężko jest utrzymać porządek. Jak zatem zadbać o samochód, aby był czysty i pachnący?

Jak dbać o samochód na co dzień?

Samochód musi być sprawny technicznie i to jest najważniejsze, aby można było bezpiecznie podróżować. Jednak czystość i dbanie o auto także wpływa na jego stan. Bardzo ważne jest regularnie mycie i odkurzanie auta. W sezonie zimowym warto zadbać także o podłogę wewnątrz i wybrać gumowe dywaniki, które chronią przed śniegiem i deszczem. Do bagażnika warto kupić matę, która również zabezpieczy tapicerkę. Można także na siedzenia kupić pokrowce, jeśli nie chce się prać tapicerki przynajmniej raz w roku.

Czyszczenie wnętrza samochodu Kraków

Wnętrze samochodu o każdej porze roku jest narażone na brud, kurz i błoto. Kokpit auta często jest zakurzony i poplamiony jedzeniem lub napojami. Fotele, siedzenia i podłoga są brudne od piasku, kurzu, niekiedy błota i innych zanieczyszczeń, które mogły się rozlać lub rozsypać podczas przewożenia zakupów. Najlepiej na wiosnę zrobić generalne czyszczenie wnętrza samochodu. W tym celu warto zatrudnić ekipę, która zajmie się każdym zakamarkiem i dokładnie wyczyści wszystkie nagromadzone brudy i plamy. Warto taką czynność powtórzyć przed zimą, a wówczas auto będzie pachnące i lśniące przez długi czas.

Polerowanie samochodów Kraków

Karoseria bardzo szybko się brudzi, a nieumyte auto może się szybciej zarysować lub nawet korodować. Warto zatem podczas mycia nałożyć specjalną warstwę ochronną na karoserię i wypolerować całość. Można to zrobić oczywiście samodzielnie na podwórku, jednak jest to dość czasochłonne. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z oferty firmy, która zajmuje się polerowaniem aut. Wówczas karoseria jest profesjonalnie wypolerowana przy użyciu specjalnych środków ochronnych. Wykonanie takiego zabiegu sprawia, że drobne ryski na aucie znikają, a brud osadza się znacznie wolniej.

Profesjonalne środki czyszczące do auta

Dbając o karoserię i wnętrze auta, należy używać środków chemicznych przeznaczonych do mycia samochodu. Używanie domowych preparatów nie przynosi rezultatów, a dodatkowo może prowadzić do powstania jakichś zabrudzeń lub plam. Najlepiej jest wybrać zestaw do czyszczenia samochodu, który jest dostępny w sklepach motoryzacyjnych. Dzięki profesjonalnym środkom można znacznie szybciej wyczyścić wnętrze i karoserię i przy okazji zabezpieczyć auto. Jeśli ktoś korzysta z profesjonalnych firm sprzątających, to i tak warto mieć w samochodzie spray do kokpitu i płyn do szyb.

Odkurzacz do samochodu

Samochód powinien być regularnie odkurzany. Na podłodze i fotelach gromadzi się sporo kurzu i brudu, które wyglądają nieestetycznie i niszczą wnętrze auta. Można zaopatrzyć się w akumulatorowy odkurzacz, którym na bieżąco będzie można usuwać drobne nieczystości. Do generalnych porządków przyda się jednak profesjonalny sprzęt, który nie tylko odkurza, ale i myje tapicerkę. Takim dysponują firmy sprzątające oferujące usługi czyszczenia i polerowania auta.

Udostępnij