Motoryzacja

Podstawowe wyposażenie samochodu oraz akcesoria, które mogą się przydać

Podstawowe wyposażenie samochodu oraz akcesoria, które mogą się przydać

Na co dzień większość osób porusza się samochodem. Jest to komfortowy i niezawodny środek transportu. Warto jednak zadbać o auto i mieć pod ręką wyposażenie, które może się przydać. Jakie akcesoria samochodowe do wnętrza się przydadzą? Co można dokupić do przyczepki samochodowej?

Podstawowe wyposażenie samochodu

Przepisy prawa regulują dokładnie, co musi się znaleźć w aucie, aby kierowca nie otrzymał mandatu. Są jednak inne przedmioty, które mogą się przydać nawet podczas podróży do sklepu. Czego nie powinno zabraknąć w podstawowym wyposażeniu samochodu? Przede wszystkim przyda się apteczka. Powinna być w każdym aucie. Wystarczy podstawowy zestaw, w którym będą materiały opatrunkowe, plastry i nożyczki. Obowiązkowo musi być gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. Do tego zestawu trzeba dołączyć jeszcze kamizelkę odblaskową, a najlepiej zestaw dla wszystkich pasażerów. Warto mieć też zestaw żarówek wymiennych na wypadek przepalenia się jednej z nich. W aucie przyda się też śrubokręt czy klucz, a także zestaw do skrobania szyb, szczotka i szmatki, którymi będzie można przetrzeć szyby czy lusterka.

Akcesoria samochodowe wnętrze

Auto powinno być zadbane nie tylko pod względem technicznym, ale i wizualnym. Warto zatem zadbać o akcesoria do auta, które pozwolą zachować czystość. Akcesoria samochodowe, które zachowają czyste wnętrze to przede wszystkim pokrowce na siedzenia. W przypadku auta, którym jeżdżą dzieci, przyda się też wzmocnienie na tył przednich siedzeń. Dzięki temu dzieci będą mogły trzymać nogi na fotelu, a siedzenie pozostanie czyste i nienaruszone. Do auta przyda się też uchwyt na kubek. Można kupić zestaw ze specjalnym kubkiem, w którym podczas podróży będzie można trzymać kawę czy herbatę. Nie wolno zapomnieć też o uchwycie na telefon lub zestawie głośnomówiącym. Do telefonu przyda się ładowarka. Świetnym rozwiązaniem są modele bezprzewodowe.

Akcesoria do przyczepki samochodowej

Wielu kierowców ma przyczepkę do auta. Przydaje się ona często i dzięki niej można znacząco powiększyć ilość przewożonego bagażu. Do przyczepki można dokupić zestawy światełek magnetycznych. Dzięki nim przyczepka będzie bardziej widoczna. Przyda się też plandeka, którą będzie można zakryć i zabezpieczyć zawartość. W wielu przypadkach przyda się też koło podporowe, dzięki któremu będzie można z łatwością operować przyczepką po odpięciu od auta.

Gdzie kupić akcesoria i wyposażenie do samochodu?

Akcesoria samochodowe do wnętrza czy do przyczepki można kupić w sklepach motoryzacyjnych. Warto wybrać gadżety i wyposażenie, które jest wykonane z wysokiej jakości materiałów. Tylko takie produkty spełnią swoją funkcję i będą ułatwiać podróżowanie. Wybierając akcesoria i podstawowe wyposażenie samochodu, warto także wziąć pod uwagę komfort podróżowania. Obecnie dostępnych jest wiele gadżetów, dzięki którym nawet wielogodzinna jazda jest znacznie przyjemniejsza. Takim gadżetem jest na przykład mata rozgrzewająca i masująca na fotel, organizer do bagażnika lub na tył siedzenia, a także listwy Led, które sprawią, że wnętrze będzie wyglądało bajecznie.

Udostępnij